Promosyon Ürünleri - İstanbul

>>> 16-12-2015 10:13:48

Hediyeleşmek pek çok insanı memnun eder. Firmaların vermiş oldukları promosyonlarda bir nevi hediye sayılır. Müşteri memnuniyetine önem veren firmaların seçtikleri promosyon ürünleri de bu yönde olur. Promosyon, firmaların ürün ve hizmet tanıtımını yapan minik hediyelerdir. Bu hediyelerin üzerinde firmanın amblemi ya da ismi bulunur. Çoğu zaman amblemi ya da ismin altında minik harflerle firmaya nasıl ulaşılacağına dair adres ve numara bilgileri de basılır. Promosyon ürünlerinin en güzel tarafı kısa sürede çok kitleye ulaşmasıdır.

Firmalar promosyon ürünlerinde ekseriyetle müşterinin işine yarayan ürünler tercih ederler. Promosyon verilirken verilen ürün kadar verileceği zaman dilimi de önemlidir. Örnek olarak kitap- kırtasiye sektöründe hizmet veren firmanın promosyon vereceği zaman dilimleri okulların açılması, sınav dönemleri ve karne dönemleri olabilir. Bu dönemlerde öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin kitap ve kırtasiye sektöründe olan işleri daha da artar. Verilecek olan promosyon ürünlerde kırtasiye sektörü üzerine olmalıdır. Örnek olarak; kalemtraş, tükenmez kalem, kalem kutu gibi ürünler promosyon olarak seçilebilir. Bir başka örnek ise hastanelerin yılbaşlarına özel hazırlattıkları promosyonlar olabilir. Hastaneler özel günlerde genellikle masaüstü takvimini ve tükenmez kalemi tercih ederler ya da ajanda bastırırlar.

Son yıllarda teknolojinin hayatımızın pek çok alanına girmesinden sonra köklü değişiklikler olmuştur. Bu değişiklikler promosyon ürünlerini de etkiler. İnsanların ihtiyaçları hangi yönde arttıysa, firmalarda bu ihtiyaçlara yönelik promosyon ürünleri bastırırlar. Teknolojik ürünlerin başında; taşınabilir şarj cihazı ilk sıralarda yer alır. Bundan öncelerde ise daha çok flash bellek promosyon ürün olarak verilmekteydi. Firmaların belirlediği promosyon ürünlerin üzerine itina ile bastırılan yazılar sonucu müşteri kat sayısı daha da artacaktır. Özellikle taşınabilir şarj cihazı ile kısa zamanda yüzlerce kişiye ulaşabilirsiniz. Çünkü akıllı telefonların gün içerisinde şarjı çabuk biter. Bu da insanların bulunduğu yerde elektrik olmadan şarj etmeye sürükler. Taşınabilir şarj cihazları bunun en kestirme yoludur. Promosyon ürünle hem müşteri memnuniyeti artacaktır hem de firmanızın müşteri sayısı artacaktır. Reklam ve tanırım çalışmalarınızı promosyon çalışmalarınıza aktardığınız zaman bütçeden de tasarruf etmiş olacaksınızdır.